Tekne Turları

Marmaris, Türkiye ve dünya çapında ünlü turizm beldelerimizden birisidir. Ege ve Akdeniz’in kesiştiği, tam da bu suların birbirine karıştığı yerde bulunur.

Marmaris Tekne Turları

Güneybatı Ege’nin incisi bu sahil kentimiz, koylarıyla, mavi bayraklı plajlarıyla, gece hayatıyla, tarihi yerleriyle, marinasıyla, şık restaurantlarıyla, su sporlarıyla ve diğer sportif aktiviteleriyle ünlüdür. Burada deniz ve doğa iç içedir. Mis gibi çam kokusuyla, denizin tuz kokusu birleşir. Siz şehrin içinde dolaşırken bile çoktan tatiliniz başlamıştır.

Marmaris, yat ve tekne turizmi ile ön plana çıkmaktadır. Haftalık mavi yolculuklar yapılabildiği gibi, günlük tekne turları da yapılmaktadır. Sahil şeridi çok uzun olduğundan, Marmaris, Siteler ve İçmeler sahil yolu üzerinde günlük kiralık teknelere ulaşmak sizin için çok kolay olacaktır. İsterseniz bu işi yapan acentalar da sizin için tur rezervasyonları yapabilir.

Günlük tekne turları, Marmaris’te tatil yaparken mutlaka yapmanız gereken şeyler arasında başta gelebilir. Farklı insanlarla bir araya gelerek, yabancı turistlerle birlikte bir tekne turu çok eğlenceli olabilir. Günlük turlarda yemek ve içecekler fiyata dahildir. Sabahtan Marmaris’den çıkarsınız ve o güzelim koyları müzik eşliğinde mola vererek gezersiniz. Demirlediğiniz koylarda kendinizi Ege’nin masmavi sularına bırakırsınız. İki katlı olan günlük gezi teknelerinin ilk katı üstü kapalı olduğundan sizi gün boyu güneşten koruyacak, yemek saatinde masanızda oturup güzelce yemeğinizin tadını çıkartacaksınız. İkinci katta ise kendinizi güneşe teslim edebilirsiniz. Güneşlenme minderlerine uzanıp, müzik eşliğinde eğlenceli vakit geçirirsiniz.

Geceleri mehtap turları da çok zevkli geçer. Akşam saatlerinde kıyıdan kalkar tekneniz, gün batımında oldukça romantic başlar ve gecenin ilerleyen saatlerinde unutulmaz eğlencelere dönüşür. Müzik eşliğinde gecenin, mehtabın ve Marmaris’in tadını çıkarırsınız. Gündüz güneşten yanan teniniz, gece ayışığında parlar. Denizin üstünde alternatif bir eğlence sunan mehtap turları, yerli ve yabancı turistlerin vazgeçilmezleri arasındadır.

Bu güzel koyları, yalnız ya da arkadaşlarınızla beraber özel olarak gezmek isterseniz, günlük veya haftalık tekne kiralayabilirsiniz. Tamamen size ait olan teknenizde günübirlik bir tatil yapabilirsiniz. Bunun için Marmaris içinde bir çok yat şirketi vardır. Eğer Marmaris’den çıkıp bir hafta boyunca koy koy gezmek istiyorsanız bir mavi yolculuk yat şirketiyle iletişime geçmelisiniz. Onlar sizinle bu mavi turun her detayını planlayacaklardır. Sizin görmek istediğiniz yerleri ve kaç kişi olduğunuzu söylemeniz yeterlidir. Böyle bir hayaliniz varsa kış aylarında yat şirketleriyle misal Mirya Yatçılık 0 532 137 2988 görüşüp, teknenizi ayarlamanız çok daha iyi olacaktır. Zira yaz sezonunda mavi yolculuk teknelerini boş bulmak pek mümkün olmaz. Tekneler bütün sezonun planlamasını kış aylarında yaparlar. Eğer siz de kış aylarında böyle bir mavi tur rezervasyonu yaptırmak isterseniz, erken rezervasyon döneminden yararlanmış olursunuz. Lüks bir guleti daha uygun fiyatlara kiralayabilirsiniz.

Marmaris Yunan Adalarına açılan bir köprüdür aynı zamanda. Buradan Rodos’a ve diğer adalara feribotla geçebilirsiniz.

Yaz sezonu oldukça uzun geçirilen, her anlamda gelişmiş ve bir o kadar da hala bakir kalabilen nadir yerlerdendir Marmaris. Sizin de bir gün yolunuz buraya düşerse,”iyi ki” diyeceksiniz !

2018 marmaristatil.net /