Günlük Turlar

Marmaris’de günlük turlara katılıp, daha da eğlenceli ve keyifli vakit geçirebilirsiniz. Günlük tur alternatifleriniz çok fazladır. Bunların başında günlük gezi tekneleri gelir. Marmaris Limanından sahil boyunca uzanan tekneleri görürsünüz. Bu teknelerle civardaki koyları çok keyifli bir şekilde gezebilirsiniz. Yine aynı cadde üzerinde bu tekneler için bilet alabileceğiniz ofisler bulunur.

Marmaris Günlük Turlar

Buralardan ya da sahilde yürüyüş yaparken ayaküstü hemen orada beğendiğiniz tekneden de yer ayırtabilirsiniz. Bu tekneler sabah saatlerinde açılırlar ve en güzel koylarda demirleyerek yüzme molaları verirler. Yemek, müzik, eğlence fiyata dahildir. Gün boyu güneşlenip, koylarda denize girerek zaman geçirebilirsiniz.

Birde bu turlara alternatif olarak birçok spor alanında değişik turlar yapılmaktadır. Doğa sporları için yapılan günlük turlar, su sporları için yapılan turlar ya da sadece gezip görmek amaçlı köylere yapılan günlük turlar vardır. Doğayla iç içe bir gün geçirmek istiyorsanız Cip Safari ya da At Safari turuna ya da ATV turuna katılabilirsiniz. Eğer o sıcaklarda masmavi suların içinde olmaksa niyetiniz, Tüplü Dalış Turları, Balık Tutma Turları, Rafting Turları, sizin için güzel bir alternatiftir.

Ayrıca kent merkezi içinden bağlantı kuracağınız acenteler vasıtasıyla Dalyan turuna katılıp, Çamur Banyosu yapmak, muhteşem doğanın içinde gezmek, Kral mezarlarını görüp oradan da İz tuzu plajına (Caretta Caretta) veya Kleopatra Adasına (Sedir Adası)’na gidip bu tarihi adada Kleopatra için özel getirtilen kumların içinde bulunduğu sularda yüzmek tatilinize daha da bir anlam katacaktır. Bir gün de yine kent merkezinden turlar aracılığıyla Efes’i ziyaret yapabilirsiniz, ya da Pamukkale’yi.

Marmaris’de günlük tur alternatifleriniz bunlarla bitmiyor çünkü burası konum itibariyle o kadar güzel bir lokasyonda bulunuyor ki misal; Marmaris’ten sabah çıkıp bir Yunan Adasını gezmek mümkün. Sabah 07:30 da kalkan feribotlara binersiniz, Rodos Adasına geçersiniz. 45 dakikalık bir deniz yolculuğu sonrası Adaya varırsınız. Orada gün boyu Rodos’un tarihi ve güzel mekanlarını gezersiniz, alış-verişinizi yaparsınız. Akşam saat 19:00’de dönüş feribotuna atlayıp Marmaris’e geri gelirsiniz.

Gördüğünüz gibi Marmaris’de günlük turlar konusunda alternatif çok. Tatilinize anlam ya da heyecan katmak için bunlardan birini seçebilirsiniz. Marmaris her şeyiyle görülmeye ve yaşanılmaya değer nadir yerlerdendir. Yolunuz düşerse, bu enfes sahil kentinin tadını çıkarın!

2018 marmaristatil.net /