Gece Hayatı

Marmaris, sahilleri, kumsalları, doğası, yeşilliği, mavisiyle olduğu kadar gece hayatıyla da ön plana çıkmıştır. Gündüz otellerde havuz başında ya da sahilde kumsallarda dinlenirken aslında bir nevi de geceye hazırlık yapılır. Siz bolca dinlenir ve enerji depolarsınız. Akşam yemeğinden sonra Marmaris geceleri kapılarını açar.

Marmaris Gece Hayatı

Marmaris’de gece hayatı iki farklı adreste yaşanır. Birincisi barlarıyla, ünlü sanatçıların verdikleri konserleriyle meşhur Barlar Sokağı dır. Burada saat 22:00’den sonra hayat başlar, sabahın ilk ışıklarına kadar sürer. Dar bir sokaktan içeri girersiniz, önünüze yan yana sıralanmış barlar ve acıktığınızda bir şeyler atıştırabileceğiniz küçük mekanlar çıkar. Klüpler ve Barlar arasından tercihinize göre birini seçebilirsiniz. Çünkü bu sokakta rock bar da bulabilirsiniz, türkü bar da. Köpük partileri de bulabilirsiniz, sadece dans ağırlıklı klüpler de. Belli tarihlerde ünlü DJ’ler performans için gelirler, eğlence tavan yapar bu günlerde. Yine sezon içinde ünlü pop yada rock solistleri sahne alırlar bu barlarda. Tatilinize unutulmayacak anlar eklersiniz.

İkinci adres ise, Marmaris’ten yürüyüş mesafesinde, Siteler Mevkii’nde bulunan Uzunyalı’dır. İsminden de anlaşılacağı gibi denize sıfır ve uzun bir sahil şerididir burası. Barlar sokağı gibi dar bir cadde değildir, tam tersi çok geniş bir yürüme alanına sahiptir. Bu yürüyüş yolu İçmeler Mevkii’nin sonuna kadar sürer. Burada yol süresince çok fazla mekan görürsünüz. Canlı müzik yapan barlar, çok şık restaurantlar, hem yemek yiyebileceğiniz hem de müzik dinleyebileceğiniz mekanlar, fast food mekanlar, kısaca alternatifiniz çok Uzunyalı’da. Bir de diyelim gürültü fazla geldi, biraz dışarı çıkıp hava almak isterseniz, önünüzde kocaman bir kumsal vardır.

Kumsaldaki şezlongların üzerine uzanıp dolunayı ve yakamozu seyredebilirsiniz. Yine aynı kumsal yolu üzerinde çay yada kahve içebileceğiniz yerler, çocuklu aileler için küçük parklar, nargile barları ve sahil boyunca ünlü Marmaris Otelleri.

Marmaris 19 Mayıs Gençlik meydanında, müzik eşliğinde yapılan su gösterileri büyüleyicidir. Işık oyunları ve su eşliğinde inanılmaz görüntüler ortaya çıkar. Marmaris’in hemen girişindeki bu meydan  yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olur her akşam. Burada Fast food yiyebileceğiniz yerler ve çocuklarınızın rahatça oyun oynayabileceği, paten kayabileceği büyük bir alandan oluşur. Ayrıca belirli tarihlerde yapılan akşam konserleri de meydanı ve Marmaris’i coşturmaya yeterlidir.

Eğer gündüzleri sıcak havadan alış-veriş imkanı bulamıyorsanız, yine geceleri bütün mağazalar saat 24:00’e kadar açıktır. Akşam serinliğinde çocuklarınızla beraber hem yemek atıştırabilir, hemde alış-veriş yapabilirsiniz.

Marmaris gündüzleri plajları, tekne turları, birçok sportif aktiviteleriyle meşhur olduğu kadar, geceleri de yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği Barlar Sokağı ve Uzunyalı’sıyla, ünlü sanatçıların konserleriyle, festivalleriyle da meşhurdur. Siz de tatil planlarınıza Marmaris’i eklerseniz, ne gündüz, ne de gece bu güzel sahil kentinde sıkılmayacaksınız.

2018 marmaristatil.net /