İçmeler

Marmaris’in hemen yanı başında, hem Marmaris’de eğlence hayatından yararlanıp hem de daha sakin tatil yapmak isteyenler için ideal ayrı bir cennettir İçmeler.

Mükemmel bir koy un içinde, etrafı yüksek dağlarla çevrilmiş, önünde enfes bir sahil şeridi bulunan İçmeler’de çok sayıda otel ve apart bulunur. Marmaris’e sadece 10 km uzaklığındadır. Bu sayede merkezi imkanlardan da yararlanmış olursunuz. İçmeler- Marmaris- İçmeler arasında çok sık toplu taşıma araçları bulunuyor ve özellikle yaz sezonunda geç saatlere kadar çalışıyorlar. Çevre düzenlemesi çok güzel planlanan tatil cennettinde, yürüyüş yolları, bisiklet yolları düşünülmüş ve yeşili korumaktan taviz verilmemiştir. Zaten ilk İçmeler’e giriş yaptığınızda karşınıza çıkacak park, botanik bahçesinden farksızdır.

Bu belde’den içeri girdiğinizde bir sahil yoluna giden yol, bir de İçmeler Köy’ü içine giden yolla karşılaşırsınız. Daha çok apartlar ve pansiyonlar köy içinde bulunur. Büyük ve beş yıldızlı oteller sahildedir. Marmaris’ten İçmeler’e sahilden yürürseniz, bütün güzel otelleri, enfes plajları ve mekanları görürsünüz. Denize sıfır konumda, mükemmel kahvaltı yerleri, gece eğlence mekanları, mavi bayraklı plajları karşınıza çıkar. İçmeler’de yeme-içme ve eğlence açısından da birçok seçenek vardır. Köy kahvaltıları ve yöresel yemekler yiyebileceğiniz yerler bulabilirsiniz. Modern ve geleneksel yapıların bir arada bulunduğu İçmeler’de denize girerken kendinizi devasa bir havuzun içinde hissedersiniz.

Dağlar denize paralel olduğundan, siz bu koyun içinde tam ortada bulunursunuz. Denizi her daim berraktır ve mavinin her tonunu görebilirsiniz. Su sporlarının her çeşidi yapılmaktadır burada. Plajda denize girerken, bir anda kendinizi ringo yaparken bulabilirsiniz.!

İçmeler Köy içinden biraz daha ileride ki kanyonun girişinde doğa ve eski köy yaşamı tutkunları için tesisler bulunmaktadır. Marmaris’e geldiğinizde bu enfes turizm beldesini görmeden gitmemelisiniz.

2018 marmaristatil.net /